Ivana píše ✍️ Držím svůj rytmus

S novým rokem tradičně přichází téma plánů. Článků o motivaci, předsevzetích, disciplíně či konzistenci. Dovoluji si je míjet. 

Ladím se na sebe. Nacházím a držím svůj rytmus. Pulzování, ve kterém je mi dobře. Mé dny se od nového roku otevírají a zavírají. Mají své pevné body, které jim pomáhají držet tvar. 

Každé ráno se ladím na vděčnost, medituji. Připomínám si to, na co tak často zapomínám – jsem dost dobrá právě taková, jaká jsem; je v pořádku říci si o pomoc. Představuji si, jak bude můj den plynout. Cvičím. 

Do každého dne vcházím se záměrem – udělej něco, co ti do břicha přivolá motýly. Následuji výzvu Johna MacGaffeyho – tancuj denně s motýly a záhy si uvědomíš, že letíš. Každý večer se vracím k tomu, co motýly přivolalo.

Den uzavírám retrospektivou – co se povedlo, za co jsem vděčná. Připomíná mi to zachytávání sněhových vloček. Křehkých střípků, které bez pozornosti roztají, a přitom tvoří malý zázrak. Chvilky radosti, záře v očích, úsměvu na rtech. 

Chvíle pro sebe

Držím se toho, kým jsem, co mohu a co je v mé moci. Pouštím věci, které ovlivnit nemohu. Opírám se o své silné stránky i drobné radosti.

Vím, že potřebuji žít své dny v koherenci ~ v „nerozdvojeném“ srdci. Že potřebuji každý den aspoň malý kreativní výboj (díky za tvou fotografickou výzvu, Gábi!). Že je mou úlohou střežit prostory, které spolu-tvořím. Že plesám z dobré kávy v dobré společnosti. 

V jakém znamení se nese váš nový rok? Co udává jeho tep? Daří se vám nacházet a držet rytmus?