Ivana píše ✍️ Zázračná pilulka

Čím složitější doba, tím více po ní občas prahneme. O čem mluvím? Přeci o kouzelné pilulce. Stačí ji spolknout a stane se zázrak!

Náhle prozřeme a jasně spatříme své poslání. Rozpustí všechny konflikty, které nás trápí. Dopřeje nám finanční hojnost. Zbaví nás starostí.

Každému slibuje to, po čem nejvíc touží. Občas se převléká a nabývá jiné podoby. Zhmotňuje se pak v třeba jako kouzelné tlačítko, nebo tečka. 

Zprvu mě představa její existence pobuřovala. Říkala jsem si – jaký by to byl svět, který by nám nabídl okamžitou odpověď a připravil nás o proces objevování! O spoustu zážitků, radostí, pádů a selhání.

Teď ji vnímám jako dětský sen ve složitém dospělém světě. Hodinky s vodotryskem! Dospělí říkají, že neexistují. Ale kdyby mi je někdo dal, nebo kdyby se mi je povedlo sestrojit! To by vám byla paráda…

Je to už déle než měsíc od chvíle, kdy jsem se ráno vzbudila a cítila jsem, že mi není dobře. Myslela jsem, že se z toho vyspím. Vypotím. Že tedy výjimečně spolknu prášek. Nebo jiný prášek…

Chvíli mi trvalo, než jsem si přiznala, že to skutečně důležité potřebuje čas. Řekla si o něj i má nemoc. A místo aby mi začala dávat, začala mi brát.

Chceš si číst inspirativní knížky? Chceš psát? Chceš být v kontaktu s druhými? Smůla, bude tě tak bolet hlava, že budeš ráda, když udržíš pozornost dvě minuty. Budeš ráda, když usneš a celé dny prospíš.

Až pak jednou… Včera po poledni. Vzbudila jsem se. A něco bylo jinak. Zmizela bolest a já najednou po dlouhé době vnímala, po čem mé srdce volá. Bylo mi jasné, že…

Chci psát. Ne, protože musím nebo že mi za to někdo platí, ale protože tak hledám odpovědi a naplňuje mě to životem.
Chci mít pár dlouhodobých klientů, protože už se nebojím závazku, miluji přece sledovat dlouhodobý posun.
Chci tématem resilience provázet další objevitele, které by kouzelná pilulka neuspokojila.
Chci…

A tak tu teď sedím a přemítám. Možná ta zázračná pilulka přeci jen existuje. Jen se po jejím spolknutí stane něco úplně jiného, než si představujeme.

Také občas sníte o zázračné pilulce? Co by vám přinesla? A nemáte ji už náhodou dávno v ruce?