Píšu, učím, koučuju

resilience ~ umění ohnout se, ale nezlomit

Jsem psycholožka a vypravěčka. Dvanáct let objevuji téma resilience ~ umění ohnout se, ale nezlomit. Zkoumám a učím, jak přetvářet životní otřesy. Osmnáct let pomáhám lidem vyprávět své příběhy tak, aby je posilovaly. 

Baví mě vytvářet prostor pro sdílení příběhů, splétat sítě mezi lidmi, popíjet čaje ze Sonnentoru a filtrovanou kávu, podtrhávat si v knihách v Kindlu. Miluju básně Jana Skácela, povídku Domek Jana Čepa a písně Mumford & Sons. Ráda se směju. Doma mám jednoho muže, dvě děti a dva kocoury. 

Moje hodnoty

Přijímám

Patřím

Přispívám

Co jsem vystudovala

Jak přispívám druhým

Ivana dokáže i v mé beznaději najít pozitivní bod, od kterého se dá odpíchnout. Mít pro své plány někoho, kdo vás podporuje na cestě, umí se dobře zeptat, nastaví zrcadlo, případně upozorní na něco, co zrovna ve svém zahlcení nevidíte, je k nezaplacení.

V průběhu jednoho měsíce jsem s Ivkou pravidelně procházel aktivity, které mi připomínaly, že pro štěstí svoje i svého okolí můžeme udělat mnohem víc, než si ve shonu běžných dní vůbec myslíme. A není to nikterak náročné, jedná se řádově o pět nebo deset minut denně.

Zaujala mě možnost zvyšovat svoji pohodu díky jednoduchým tipům. Líbí se mi, že si nejdřív vše vyzkouším. Prožívám přitom řadu aha momentů a sleduju, že lépe zvládám každodenní těžkosti. Ivka své články a shrnutí opírá o aktuální vědecké poznatky, čehož si cením.

Co mám za sebou

Příběhy o mých těžkostech

Žal. Stojím před ním. Představuji si ho jako průzračné horské jezero.

Dlouho jsem všechnu tu bolest držela uvnitř. Už nechci. Je čas nechat ji jít.

Ten okamžik leccos změnil. Možná všechno. Byly chvíle, kdy byl až moc silný.