Ukážu vám, jak

rozvíjet resilienci

~ schopnost ohnout se,

ale nezlomit.

O mně

Jsem psycholožka a vypravěčka. Osmnáct let pomáhám lidem mluvit o svých prožitcích tak, aby je posilovaly. Dvanáct let zkoumám, jak přetvořit životní nesnáze v příležitost pro vlastní růst. Mým srdečním tématem je resilience ~ schopnost ohnout se, ale nezlomit.

Baví mě vytvářet prostor pro sdílení příběhů, propojovat lidi, popíjet čaje ze Sonnentoru a podtrhávat si v knihách v Kindlu. Miluju básně Jana Skácela, povídky Jana Čepa a písně Mumford & Sons. Ráda se směju – svým kocourům, s mužem, dětmi i sama sobě.

Moje hodnoty

Přijetí

Přijímám sebe i druhé.

Přináležení

Věřím v sílu mezilidských vztahů.

Přispívání

Přispívám světu okolo sebe.

Co jsem vystudovala

Jak přispívám druhým

Ivana dokáže i v mé beznaději najít pozitivní bod, od kterého se dá odpíchnout. Mít pro své plány někoho, kdo vás podporuje na cestě, umí se dobře zeptat, nastaví zrcadlo, případně upozorní na něco, co zrovna ve svém zahlcení nevidíte, je k nezaplacení.

Markéta

V průběhu jednoho měsíce jsem s Ivkou pravidelně procházel aktivity, které mi připomínaly, že pro štěstí svoje i svého okolí můžeme udělat mnohem víc, než si ve shonu běžných dní vůbec myslíme. A není to nikterak náročné, jedná se řádově o pět nebo deset minut denně.

Kuba

Zaujala mě možnost zvyšovat svoji pohodu díky jednoduchým tipům. Líbí se mi, že si nejdřív vše vyzkouším. Prožívám přitom řadu aha momentů a sleduju, že lépe zvládám každodenní těžkosti. Ivka své články a shrnutí opírá o aktuální vědecké poznatky, čehož si cením.

Lucka

Moje silné stránky

Příběhy o mých těžkostech

Žal. Stojím před ním. Představuji si ho jako průzračné horské jezero.

Dlouho jsem všechnu tu bolest držela uvnitř. Už nechci. Je čas nechat ji jít.

Ten okamžik leccos změnil. Možná všechno. Byly chvíle, kdy byl až moc silný.

Co mám za sebou

Kde se můžeme potkat

S Lucií Václavkovou sdílíme kancelář v domě Radost.

S Honzou Vávrou posilujeme síly rodičů.

Najdete mě v katalogu profesionálů Na volné noze.